Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Opis zabiegów dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: Rodzaje terapii Dodano: 2012-03-13

Elektroterapia: stosuje prądy średniej częstotliwości TENS, prądy interferencyjne, elektrostymulację mięśniową, prądy diadynamiczne, galwanizację, jonoforezę, prądy Kotza. Wskazania: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów obwodowych, reumatyzm, porażenia spastyczne i wiotkie, schorzenia ortopedyczne.

 

Termoterapia: terapia cieplna w suchym środowisku. Wskazania: zmniejszenie miejscowego bólu oraz poprawa ukrwienia w dłoniach i stopach, zwiększenie zakresu ruchomości w stawach kończyn górnych i dolnych /w połączeniu z ćwiczeniami ogólno usprawniającymi/,leczenie symptomów zapalenia stawów bez podłoża gośćcowego.

 

Terapia uciskowa: masaż pneumatyczny – podciśnieniowy kończyn. Wskazania: drenaż limfatyczny po mastektomii i przy niewydolności układu limfatycznego, profilaktyka i leczenie zakrzepicy żylnej.

 

Lampa SOLARIS: Leczenie światłem PILER. Wskazania: ortopedia, reumatologia, laryngologia, pediatria .

 

Laseroterapia: laser punktowy. Wskazania: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów obwodowych, schorzenia reumatologiczne, ortopedyczne, dermatologiczne.

 

Krioterapia: leczenie zimnym powietrzem. Wskazania: choroby narządu ruchu, choroby o podłożu reumatycznym, choroby układu krążenia.

 

Magnetoterapia: leczenie pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości. Wskazania: zaburzenia krążenia obwodowego, schorzenia neurologiczne, reumatologiczne, wspomaganie po zabiegach ortopedycznych.

 

Tlenoterapia: terapia czystym tlenem. Wskazania: zwiększenie ogólnej wydolności organizmu, opóźnienie procesów starzenia, poprawa krążenia mózgowego, wzmocnienie serca, działanie antystresowe.

 

Termożele: terapia cieplna. Wskazania: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów obwodowych, przewlekłe urazy mięśniowo – kostne, schorzenia reumatologiczne.

 

Hydroterapia: hydromasaż kończyn górnych i dolnych, kąpiel perełkowa. Wskazania: leczenie po zabiegach ortopedycznych, porażenie spastyczne i wiotkie, schorzenia reumatologiczne.

 

Ultradźwięki: podczas zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości 800 – 24000 khz. Efektem działania ultradźwięków na tkanki jest „ mikromasaż” i lepsze utlenienie. Wskazania: bóle poamputacyjne, szczękościsk, nerwoból nerwu trójdzielnego, owrzodzenia goleni, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów szyjnego odcinka kręgosłupa.

 

Masaż mechaniczny: Jadeitowe łóżko do masażu – nowoczesny wariant moksy i akupresury. Wskazania: bezbolesna poprawa ustawienia kręgów, wspomaganie leczenia innych schorzeń np. reumatycznych, podwyższenie ogólnej wydolności organizmu i koncentracji, niwelowanie uczucia stresu i zmęczenia, odprężenie i relaks.

 

Masaż suchy: masaż kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, masaż całego ciała. Wskazania: choroby reumatyczne, choroby narządu ruchu, porażenia i niedowłady pochodzenia neurogennego, choroby układu mięśniowego i inne.

 

martas8

Bardzo fajnie opisane. powinny ten artykuł przeczytać osoby, które nam, ;potrzebującym rehabilitacji częst mówia: a co ci to da, nic ci to nie pomoże itp. Ten artykuł wyjaśnia im właśnie co nam to daje.

2012-03-17 20:10:07
martas8

Bardzo fajnie opisane. Powinny to przeczytać osoby, które nam potrzebującym rehabilitacji często ironicznie mówią " a co ci to da, co ci to pomoże itp".

2012-03-17 20:06:28
Wyszukiwarka
Podobne artykuły
Terapia z użyciem zwierząt dla osób niepełnosprawnych

Rodzaje terapii,-

Zooterapia (animaloterapia) to jedna z terapii naturalnych korzystająca z dobroczynnego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka, niepełnosprawnych osób poprzez kontakt ze zwierzęciem. Najpopular...

Dodano: 2012-03-13

Osoba w pełni funkcjonująca – zdrowa osobowość wg Carla Rogersa

Psychologia,-

Carl Rogers, twórca psychologii humanistycznej, znany jest do dziś nie tylko jako teoretyk, ale przede wszystkim jako psychoterapeuta, który zapoczątkował nowatorskie podejście w swoim zawodzie. ...

Dodano: 2012-07-06

Terapia integracji sensorycznej.

Rodzaje terapii,-

Terapia integracji sensorycznej zalecana jest dzieciom o prawidłowym rozwoju intelektualnym, które doświadczają trudności w szkole (dysleksja, nadpobudliwość, nadruchliwość) jak również dla dzieci ...

Dodano: 2012-06-28

Leczenie psychologiczne i farmakologiczne depresji

Zdrowie, choroby, schorzenia,-

W leczeniu depresji wskazuje się na skuteczność dwóch metod: interwencji psychologicznej oraz farmakoterapii. W przypadku depresji o łagodnym nasileniu zdarza się, że pozytywny rezultat odnieść m...

Dodano: 2012-07-04

Jaki jest prawdziwy perfekcjonista?

Psychologia,-

Perfekcjonizm może rozpocząć się, gdy dziecko nieustannie słyszy, że wszystko, czego się podejmuje, musi być wykonywane idealnie lub gdy często słyszy niezadowolenie z efektów swoich działań. Inacz...

Dodano: 2012-06-16

Lecznicza moc drzew

Rodzaje terapii,-

Zieleń lasu, szum drzew, ćwierkanie ptaków, ogólna cisza i spokój. Takie otoczenie na każdego człowieka wypływa relaksującą i uspokajająco.

Dodano: 2012-06-05

Wysoki kontrast
A+
Zmieniaj swobodnie i proporcjonalnie wielkość czcionek jak również obrazków i całej szaty graficznej strony.

Używaj wbudowanych funkcji przeglądarki internetowej:
- w celu powiększenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "+" naraz
- w celu zmniejszenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "-" naraz
- w ustawienia oryginalnej wielkości naciśnij "CTRL" i "0" naraz