Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

XXII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych - Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku SANS’2012

Kategoria: Wydarzenia Dodano: 2012-04-16

 

W dniach 20-22.04.2012 roku w Domu Kultury Kolejarza, przy ul. Kunickiego 35 w Lublinie, odbędzie się XXII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych - Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku  SANS’2012. Spotkania są finałem rocznego Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku pt. “Świat Kolorów”. Weźmie w nich udział ponad 150 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi.
 
SANS jest to pełne radości święto tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania. Odbywa się ono nieprzerwanie od 1991, raz do roku, w kwietniu. W tym roku spotkania odbywają się w konwencji „Świat Kolorów”, która dotyczy tak występów jak imprez towarzyszących, które pomogą uczestnikom wejść w odpowiedni klimat i przeżyć wspólną przygodę.
 
Imprezy towarzyszące:
  • III Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w obiektywie”,
  • Konkursowa Wystawa Plastyczna Artystów Nieprzetartego Szlaku,
  • Pokonkursowa Wystawa na Znak Spotkań.
 
“Międzynarodowy Cykl Nieprzetartego Szlaku” to całoroczny cykl działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Ze względu na swój wysoki poziom artystyczny i organizacyjny, wpływają pozytywnie na zmianę odbioru osób niepełnosprawnych w społeczeństwie – Polski, Ukrainy, Białorusi, Europy. W czasie trwania cyklu, bazując na pomysłach już sprawdzonych, wypracowywane są nowe metod pracy i sposoby rehabilitacji.
 
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny “Teatr w obiektywie” to konkurs skierowany dla wszystkich osób fascynujących się fotografią. Jego celem jest połączenie dwóch sztuk: teatru i fotografii, oraz dwóch środowisk kulturalnych artystów: pełno- i niepełnosprawnych. Zdjęcia konkursowe robionę są podczas SANS. Poprzedzają je warsztaty fotografowania teatru.
 
W sprawie bliższych informacji proszę sie kontaktować z Joanną Belzyt (tel. 669-998-627, e-mail: joannabelzyt@o2.pl)
 

Wyszukiwarka
Podobne artykuły
Wsparcie dla chorych na SM w katowickiej klinkice Neuro-Care

Pomoc i wsparcie,

Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą, pogłębiającą się chorobą, prowadząca w ostateczności do trwałego kalectwa. Ponieważ każdy przypadek jest inny, choremu trzeba zapewnić indywidualną, skierowan...

Dodano: 2012-01-17

Koncert charytatywny polskich artystów na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja

Wydarzenia,

Fundacja Dziecięca Fantazja pomaga dzieciom nieuleczalnie chorym (cierpiących na schorzenia, w których nie ma uzasadnionej nadziei na wyleczenie) w wieku od 3 do 18 lat i stara się spełnić ich marz...

Dodano: 2012-02-10

Wysoki kontrast
A+
Zmieniaj swobodnie i proporcjonalnie wielkość czcionek jak również obrazków i całej szaty graficznej strony.

Używaj wbudowanych funkcji przeglądarki internetowej:
- w celu powiększenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "+" naraz
- w celu zmniejszenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "-" naraz
- w ustawienia oryginalnej wielkości naciśnij "CTRL" i "0" naraz