Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Wielka Gala Integracji 2012

Kategoria: Wydarzenia Dodano: 2012-11-29

 

Katarzyna Pakosińska, Dorota Gardias i Tomasz Kammel poprowadzą Wielką Galę Integracji wspólnie z Piotrem Pawłowskim, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Gala, której tym razem tematem przewodnim będzie mobilność bez barier, odbędzie się 12 grudnia w Sali Kongresowej,  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 

Gości organizowanej po raz 17. Wielkiej Gali Integracji w dobry nastrój wprowadzi Katarzyna Pakosińska, która wspólnie z Piotrem Pawłowskim, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zainauguruje tegoroczną uroczystość. Tematem przewodnim Gali będzie mobilność osób z niepełnosprawnością. Będzie to również okazja do świętowania ratyfikacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Uroczystość organizowana z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, rozpocznie się o godz. 18.30. Galę uświetnią występy gwiazd i kabaretów.

 

Zwycięzców młodzieżowego konkursu filmowego, którego wyniki jak co roku poznamy podczas Gali, ogłosi prezenterka telewizyjna i dziennikarka – Dorota Gardias. Tomasz Kammel przypomni ideę     oraz przedstawi tegorocznych laureatów konkursu „Medal Przyjaciela Integracji”. Medal jest wręczany osobom oraz instytucjom, które nie z formalnego obowiązku, ale z chęci budowania społecznej integracji działają na rzecz środowiska niepełnosprawnych.

 

Co roku Wielka Gala Integracji gromadzi środowisko osób z niepełnosprawnościami z całej Polski a także przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Rządu, parlamentarzystów, reprezentantów samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji, świata nauki i kultury.

 

 

Wielka Gala Integracji organizowana jest od 1997 roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia).  Spotkanie jest okazją do podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom współpracującym ze Stowarzyszeniem na rzecz budowania w Polsce społecznej integracji osób niepełnosprawnych.

 

Podczas Gali odbywają się koncerty i występy znanych artystów (np. Myslovitz, Grupa Mocarta, Zakopower, Kayah, Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Brathanki, Absurdalny Kabaret, "Raz, dwa, trzy"). Co roku Galę prowadzą znani  prezenterzy telewizyjni i aktorzy (m.in. Grażyna Torbicka, Magda Mołek, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Hubert Urbański, Agata Młynarska, Michał Olszański).

*******

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest organizacją pożytku publicznego, która od 1995 roku działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, przełamując bariery społeczne i architektoniczne. Dzięki realizowanym kampaniom społecznym, pracy centrów aktywizacji zawodowej, dwumiesięcznikowi „Integracja” i portalowi niepelnosprawni.pl każdego dnia działa na rzecz wyrównywania szans oraz integracji społecznej.

Wyszukiwarka
Podobne artykuły
Mój syn ma autyzm. Jest wyjątkowy.

Z życia wzięte,-

Marzenę poznałam jakiś czas temu. Pierwszy raz wyjechała na dłużej zostawiając trzyletniego synka pod opieką męża. Było to dla niej ciężkie przeżycie nie tylko ze względu na tygodniową rozłąkę. U K...

Dodano: 2012-06-28

Terapia integracji sensorycznej.

Rodzaje terapii,-

Terapia integracji sensorycznej zalecana jest dzieciom o prawidłowym rozwoju intelektualnym, które doświadczają trudności w szkole (dysleksja, nadpobudliwość, nadruchliwość) jak również dla dzieci ...

Dodano: 2012-06-28

Psychologiczne problemy osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawność,-

Osobom niepełnosprawnym często towarzyszy poczucie izolacji, które jest różne w zależności od poszczególnych typów i grup schorzeń. Podobieństwem zaś jest poczucie ograniczenia samodzielności oraz ...

Dodano: 2012-04-03

"Integracja" - program o i dla ludzi niepełnosprawnych

Kultura i Sztuka,

„Integracja” to program nadawany w telewizji Polsat News. Jest to program o, i dla ludzi niepełnosprawnych. Przez 12 lat, był on nadawany w TV publicznej, jednak w roku 2009 został zniesiony z ante...

Dodano: 2012-01-13

Wysoki kontrast
A+
Zmieniaj swobodnie i proporcjonalnie wielkość czcionek jak również obrazków i całej szaty graficznej strony.

Używaj wbudowanych funkcji przeglądarki internetowej:
- w celu powiększenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "+" naraz
- w celu zmniejszenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "-" naraz
- w ustawienia oryginalnej wielkości naciśnij "CTRL" i "0" naraz