Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Bartosz Ostałowski gościem Wielkiej Gali Integracji 2012

Kategoria: Wydarzenia Dodano: 2012-11-29

 

Bartosz Ostałowski zawodnik 50. Rajdu Barbórki w Warszawie będzie gościem Wielkiej Gali Integracji 2012, której tematem przewodnim w tym roku jest mobilność bez barier. Gala pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się 12 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Bartosz Ostałowski 26-letni rajdowiec, prowadzący samochód przy użyciu stóp będzie gościem organizowanej po raz 17. Wielkiej Gali Integracji. Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego rozpocznie się 12 grudnia o godz. 18.30 w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki.  W najbliższą sobotę, 1 grudnia Bartosz wystartuje też w 50. Rajdzie Barbórki. 

 

„Obecność Bartka na Gali cieszy nas tym bardziej, że za temat przewodni obraliśmy w tym roku mobilność bez barier. Bartek doskonale poradził sobie z przeszkodami, które dla wielu ludzi byłyby nie do pokonania. Tymczasem ten młody człowiek dostosował samochód do swoich potrzeb i z powodzeniem realizuje swoje pasje motoryzacyjne” – powiedział Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

 

Bartosz Ostałowski w wieku 19 lat uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił obie ręce. Poza motoryzacją jego pasją jest malarstwo oraz grafika komputerowa. Należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Start w jubileuszowym 50. Rajdzie Barbórki to już kolejny udział Bartosza Ostałowskiego w najbardziej kultowej rajdowej imprezie w Polsce. Rajd Barbórki co roku gromadzi czołówkę polskich kierowców.

 

Wielka Gala Integracji organizowana jest od 1997 roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia).  Spotkanie jest okazją do podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom współpracującym ze Stowarzyszeniem na rzecz budowania w Polsce społecznej integracji osób niepełnosprawnych.

 

Podczas Gali organizatorzy zapewniają tłumacza na język migowy oraz audiodeskrypcję.

Wyszukiwarka
Podobne artykuły
Wielka Gala Integracji 2012

Wydarzenia,

Katarzyna Pakosińska, Dorota Gardias i Tomasz Kammel poprowadzą Wielką Galę Integracji wspólnie z Piotrem Pawłowskim, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Gala, której tym razem tematem p...

Dodano: 2012-11-29

Terapia integracji sensorycznej.

Rodzaje terapii,-

Terapia integracji sensorycznej zalecana jest dzieciom o prawidłowym rozwoju intelektualnym, które doświadczają trudności w szkole (dysleksja, nadpobudliwość, nadruchliwość) jak również dla dzieci ...

Dodano: 2012-06-28

Wysoki kontrast
A+
Zmieniaj swobodnie i proporcjonalnie wielkość czcionek jak również obrazków i całej szaty graficznej strony.

Używaj wbudowanych funkcji przeglądarki internetowej:
- w celu powiększenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "+" naraz
- w celu zmniejszenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "-" naraz
- w ustawienia oryginalnej wielkości naciśnij "CTRL" i "0" naraz