Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Znamy finalistów akcji Zwykły Bohater!

Kategoria: Wydarzenia Dodano: 2012-11-30

 

Jury 2. edycji konkursu Zwykły Bohater organizowanego przez Bank BPH, TVN i Onet.pl ogłosiło nazwiska 9 finalistów akcji. Sylwetki bohaterów zostały przedstawione 12 listopada 2012 podczas programu Dzień Dobry TVN. Na finalistów można głosować poprzez stronę internetową www.zwyklybohater.pl lub wysyłając SMS do 2 grudnia 2012 r. Dochód z SMS-ów zostanie przekazany na Fundację TVN „Nie jesteś sam”.

 

Jury konkursu Zwykły Bohater w składzie: Ewa Drzyzga, Szymon Hołownia, Henryka Krzywonos, Lidia Maćkowska oraz Bożena Walter stanęło przed trudnym zadaniem wybrania spośród setek przyjętych zgłoszeń dziewięciu finalistów w 3 kategoriach: uczciwość, bohaterstwo i inicjatywa.

 

KATEGORIA INICJATYWA

 

  1. Grzegorz Piątek, Kraków (woj. małopolskie)  

Gdy Grzegorz Piątek dowiedział się, że dzieci jego kolegi cierpią na porażenie mózgowe i wymagają rehabilitacji, postanowił w ramach pracy magisterskiej skonstruować robota, który pomoże im chodzić. Aby dokończyć konstrukcję robota, Grzegorz wziął kredyt z banku, a po ukończeniu prac podarował chłopcom urządzenie za darmo. Pomimo sporego zainteresowania tym wynalazkiem Grzegorz nie otrzymał żadnej pomocy finansowej i wciąż spłaca kredyt. Rozpoczął też konstrukcję kolejnego robota, który ma jeszcze bardziej pomóc chorym chłopcom. Dzięki inicjatywie i pracy Grzegorza rehabilitacja dzieci przynosi wyraźne efekty.

Zagłosować na Grzegorza Piątka można wysyłając SMS o treści 3 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

 

 

  1. Marcin Zmiarowski, Morąg (woj. warmińsko-mazurskie)
 
Marcin Zmiarowski postanowił zrobić jak najwięcej dla miejscowych dzieci z małej miejscowości Żabi Róg. Chciał pomagać im w rozwijaniu pasji i sprawić, by uwierzyły w swoje możliwości. Zaangażował się więc w rozpropagowanie dyscypliny unihokeja. Marcin zaciągnął kredyt na zakup busa, aby jak najwięcej dzieci ze środowiska mogło trenować. Po zajęciach szkolnych dowoził nim na treningi dzieci, których rodzin nie było na to stać. Rok temu Marcin dzięki swojemu uporowi zebrał finanse, które pozwoliły na wyjazd dziewcząt na Szkolne Mistrzostwa Świata, podczas których zdobyły złoty medal.
 
Zagłosować na Marcina Zmiarowskiego można wysyłając SMS o treści 2 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).
 
 
  1. Paweł Chodziński, Warszawa (woj. mazowieckie)
 
Paweł Chodziński zorganizował akcję „Pomoc dla Renaty”, by pomóc przyjaciółce żony, chorej na rzadką i nieuleczalną chorobę płuc, dla której jedynym ratunkiem był przeszczep płuc. Paweł pomógł w zbiórce pieniędzy, udało mu się również nieodpłatnie wydrukować plakaty i założyć stronę internetową informującą o akcji. Dzięki niemu możliwy był też transport specjalistyczną karetką z tlenem do kliniki w Austrii, a także pomoc chorej kobiecie po przeszczepie.
 
Zagłosować na Pawła Chodzińskiego możesz wysyłając SMS o treści 1 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).
 
Głosowanie internetowe i SMS będzie trwało do momentu rozpoczęcia Gali Finałowej, 2 grudnia 2012 r. Suma głosów wyłoni trzech zwycięzców, których poznamy podczas Gali transmitowanej na żywo z Warszawy w telewizji TVN. Każdy z finalistów otrzyma statuetkę Fair Play, a zwycięzcy nagrodę w wysokości 200 tysięcy złotych.
 
„Zwykły Bohater” to wyjątkowa akcja prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Dzięki niej miliony Polaków mogą zobaczyć, jak wiele jest wśród zwykłych ludzi uczciwości, bohaterstwa i spontanicznej odwagi. Kandydatów można zgłaszać do 28 października 2012 r. do jednej z trzech kategorii: uczciwość, inicjatywa i bohaterstwo. Bohaterską historię można opisać albo przedstawić za pomocą filmu lub zdjęć. 12 listopada 2012 r. zostanie ogłoszona lista dziewięciu finalistów, a następnie rozpocznie się głosowanie internautów, które trwać będzie do 2 grudnia 2012 r. Podczas uroczystej Gali Finałowej poznamy trzech zwycięzców, a każdy z nich otrzyma nagrodę w wysokości 200 000 zł. Rejestracja, zgłoszenie kandydata i udział w akcji „Zwykły Bohater” są bezpłatne. Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.zwyklybohater.pl.
 

 

martas8

Gala już 2 grudnia, więc czasu na głosowanie jest bardzo niewiele:)

2012-12-01 23:21:29
Wyszukiwarka
Podobne artykuły
21 lat wegetacji przez błędną diagnozę…

Prawo,

Ewa przez 21 lat była leczona zgodnie z błędną diagnozą. Żaden lekarz przez taki okres czasu nie dostrzegł, że nie cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ponieważ objawy nie pasowały do tej jednost...

Dodano: 2012-02-26

Komunikacja osób niepełnosprawnych za pomocą myśli

Nauka,-

Innowacyjny interfejs komunikacyjny umożliwiający osobom niepełnosprawnym komunikację z otoczeniem oraz obsługę urządzeń elektronicznych.

Dodano: 2012-07-23

Dziecięce porażenie mózgowe

Zdrowie, choroby, schorzenia,-

Jednostka chorobowa, której dotychczas nie nadano jednej konkretnej definicji, ze względu na wielość oraz różnorodność jej objawów oraz stopnia nasilenia. W związku z tym dziecięce porażenie mózgow...

Dodano: 2012-02-19

Rizotomia selektywna - zabieg, który może pomóc chodzić dzieciom z porażeniem mózgowym

Wydarzenia,

Rizotomia selektywna jest zabiegiem neurochirurgicznym, polegającym na przecięciu nerwów rdzeniowych na odcinku kręgosłupa lędźwiowego. Przecięte nerwy przestają wtedy paraliżować mięśnie i pozwala...

Dodano: 2012-01-30

Wysoki kontrast
A+
Zmieniaj swobodnie i proporcjonalnie wielkość czcionek jak również obrazków i całej szaty graficznej strony.

Używaj wbudowanych funkcji przeglądarki internetowej:
- w celu powiększenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "+" naraz
- w celu zmniejszenia rozmiaru naciśnij "CTRL" i "-" naraz
- w ustawienia oryginalnej wielkości naciśnij "CTRL" i "0" naraz