Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Związki osób niepełnosprawnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czasem nachodzi mnie taka refleksja, że nasze społeczeństwo nie akceptuje związków osób niepełnosprawnych Sad Większość ludzi patrzy na dwoje chorych ludzi, którzy rą razem , dziwnie i bez zrozumienia. Spotkałem się z wieloma zdaniami, że osoby niepełnosprawne nie powinny tworzyć związków, gdyż jest to kłopotliwe, problemowe i "nie wygląda". Ale przecież miłość należy się każdemy i nie można jej nikomu odbierać. Mam rację ?Smile
Fakt, czasami ludzie dziwnie na to patrzą, jednak obserwuję że tolerancja społeczna na takie związki wciąż się zwiększa- jeszcze 10 lat temu to było wręcz źle traktowane a obecnie ludzie już to akceptują, tylko często nie potrafią zrozumieć jak taki związek moze normalnie funkcjonować.
Myślę, że stopniowo zmienia to się na lepsze. Społeczeństwo jest coraz bardziej uświadamiane i jego wiedza na temat niepełnosprawności też jest dużo, dużo większa niż chociażby 10 lat temu. Nie jest jeszcze idealnie, ale myślę, że będzie coraz lepiej.
Ja mam znajomego kolegę który też jeździ na wózku i jego żona też jest niepelnosprawna, są razem już 10 lat i kochają się naprawdę jak mało kto, aż milo popatrzeć Smile nie mieli nigdy z tego powodu nieprzyjemności.
Czy ja wiem, mój niepełnosprawny brat ma dziewczynę i nikt mu jakoś z tego powodu nigdy problemów nie robi Wink Może z 10 lat temu ludzie na to dziwnie patrzyli ale teraz już raczej nie Smile Na szczęście.
Numberfive, to o czym piszesz to raczej problem czasu przeszłego, obecnie spoleczeństwo jest tolerancyjne i nikt się raczej nie dziwi i nie obrusza jak widzi dwie osoby niepelnosprawne zakochane Wink
Dwie osoby niepełnosprawne to jeszcze, ale jak ludzie patrzą na osobę niepełnosprawną ze zdrowym partnerem, to dopiero koszmar...
Przekierowanie