Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Adopcja dzieci przez osoby niepełnosprawne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy w Polsce niepełnosprawne małżeństwo może adoptować dziecko? Osobiście mam nadzieję, że jest to możliwe, w przeciwnym razie byłaby to niesamowita nietolerancja. Czy w ogóle popieracie adopcję dzieci przez osoby niepełnosprawne? Jak dla mnie jest to rzecz naturalna, ale chciałbym poznać zdanie innych. Może ktoś ma jakies swoje doświadczenia i przybliży nam ten problem ?
To zależy jaka jest ta niepełnosprawność, wiadomo że ośrodek adopcyjny sprawdzi czy jesteś w stanie wychować takie dziecko z należytą uwagą itp. Twoja niepełnosprawnośc nie może więć znacząco wpływać na Twoje życie bo inaczej nie będziesz mógł poświęcić dziecku należytej uwagi.
Dragon masz racje, ja np nie widzę siebie w roli ojca bo zwyczajnie nie dałbym rady mimo że jestem zupelnie "normalny" to to że jeżdzę na wózku wiele mi utrudnia a co dopiero mieć małe dziecko i się nim opiekować? Gdybym miał pełnosprawną żonę to owszem ale jeżeli dwie osoby są niepelnosprawne to jakoś nie bardzo to widzę. Taka prawda przynajmniej jak sie jeździ na wózku.
Hmm Marcin widzisz a np. mój brat który jeździ też na wózku radzi sobie doskonale i myślę że nie miałby problemów z opieką nad dzieckiem, chociaż nigdy z nim o tym nie rozmawiałem. Ciekawe jak on to widzi, zapytam go przy najbliższej okazji Smile
Według mnie osoby niepełnosprawne powinny mieć w tej sprawie takie same prawa jak każdy inny człowiek o ile tylko potrafią zapewnić dziecku wszystko czego potrzebuje.
Jeśli mają warunki do wychowywania dziecka, to nie widzę przeciwwskazań, oczywiście. Każdy powinien mieć prawo do adopcji jeśli pragnie mieć dziecko a z jakichś względów nie może.
Przekierowanie