Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Zatrudnianie osób niepełnosprawnych trudności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy rozpoczęliście już swoje kariery zawodowe? Jeśli tak to czy mieliście trudności ze znalezieniem pracy? Jak patrzyli na was pracodawcy. Czy byli raczej nietolerancyjni, czy podchodzili do sprawy po ludzku? Opiszcie tutaj swoje doświadczenia związane z pracąSmile
Ja nie jestem osobą niepełnosprawną - pracuję tylko z niepelnosprawnymi dziećmi, ale w moim ośrodku jest zatrudnionych wiele osób niepełnosprawnych - głównie niedosłyszących czy z malymi amputacjami, mój pracodawca jest naprawdę nastawiony na takich pracowników Smile
Ja tam często przeglądając ofery pracy widzę że ludzie chcą zatrudniać osoby niepełnosprawne ponieważ mają z tego powodu naprawdę wiele ulg podatkowych Smile
Ja pracowałem w kilku firmach mimo iż jestem niepełnosprawny i nie mialem problemu żeby znaleźć pracę, obecnie zresztą też pracuje tyle że charakter pracy pozwala mi pracować w domu Smile
Mój brat ktory jest niepełnosprawny pracuje od ukończenia studiów caly czas, nie mial problemu ze znalezieniem pracy no ale kończyl informatykę tak więc ma niezłe wyksztalcenie i to też pewnie miało duży wpływ.
Zawodowo zajmuje się rekrutacją, tak się złożyło, że głównie rekrutuję osoby niepełnosprawne.
I mam problem, gdyż często osoby z orzeczeniami, nie "przyznają" się do tego w CV.
Szczególnie osoby młode, świeżo po szkołach, studiach. Być może wiedza o korzyściach z zatrudnienia takich osób jest zbyt mała...
Oczywiście, że osoba z orzeczeniem to dla firmy korzyści finansowe, ale mądry pracodawca powinien szukać osób, które chcą się rozwijać. Organizacja, w której pracowałam takie właśnie podejście prezentowała - często zatrudnialiśmy osoby "zielone", które z biegiem czasu stawały się specjalistami w swojej dziedzinie. (Ja sama jestem takim "przypadkiem").
Myślę, że w podejściu do kariery czy też zatrudniania, my - jako osoby niepełnosprawne, powinniśmy odrzucić schematy myślenia pełnosprawny vs niepełnosprawny - to od naszego zaangażowania, chęci uczenia się i ambicji zależy jak potoczy się nasze zawodowe życie.
Pracodawcy zatrudniając osoby niepełnosprawne dostają pieniążki na to, dlatego tak chętnie chcę zatrudniać osoby z np. I stopniem niepełnosprawności.
Wedlug mnie korzyści z zatrudniania niepełnosprawnych są naprawdę duże dla pracodawcy i obecnie coraz więcej jest ludzi zainteresowanych rekrutacją tylko i wyłącznie takich pracowników - więc idzie to w dobrym kierunku Smile
Świetnie to wszystko podsumował Przymon. Pracownik niepełnosprawny to dla firmy dodatkowe korzyści. I nie można się tego wstydzić. Po to są zapisy i udogodnienia prawne, żeby z nich korzystać.
Ja niestety ostatnio szukam pracy i powiem wam tak - cieszę się, że umożliwia się osobom niepełnosprawnym normalne życie i pracę, ale jednocześnie jestem zła, że takie osoby są bardziej wartościowe dla pracodawcy niż zdrowy człowiek o takich samych kwalifikacjach i chęci do pracy... Ostatnio co przeglądam ogłoszenia w moim mieście, to 80% z nich jest dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, emerytów lub rencistów... A ja jestem gorsza od nich wszystkich. To nie jest fair.
Przekierowanie