Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Polski projekt - Komunikacja za pomocą myśli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
"Przenośny czytnik EEG odbiera za pomocą czujników fale mózgowe użytkownika, wyzwolone przez myśli. Rejestruje aktywność komórek nerwowych w mózgu, po czym zamienia je na sygnał elektryczny. A ten, odpowiednio zinterpretowany przekazywany jest przez głośniki, jako mowa. Przy odpowiednim oprogramowaniu, osoba za pomocą myśli może przekazywać swoje potrzeby komendami głosowymi otoczeniu. "

Więcej informacji na: http://www.brainhome.pl/zastosowanie-dla...sprawnych/
Bardzo fajnym pomysł, popieram takie projekty.Fajnie by było gdyby każdy potrzebujący miał dostęp do czegoś takiego.
To jest raczej niemożliwe ze względu na koszty takiego sprzętu Smile Ale dla najbardziej potrzebujących, dla których takie coś może być jedyną szaną na normalne życie owszem powinien być dostęp.
Słyszałem już dośc dawno o tym projekcie - myślę że wiele lat upłynie zanim stanie się to faktycznie dostępne, ale póki co trzeba się cieszyć że jest to Polska inicjatywa.
Praktycznie to nie projekt tylko gotowy już system komunikacyjny. W ostatnim czasie dodaliśmy do niego takie opcje jak sterowanie za pomocą "myśli" bezprzewodowymi zabawkami dla dzieci a wcześniej światłem i sprzętem RTV. Jednak w naszym kraju przeznaczone do tego instytucje nie są zainteresowane naszym projektem bo są ważniejsze potrzeby. Zainteresowane osoby szczegółami projektu mogą do nas pisać na adres info@brainhome.pl

http://www.brainhome.pl
Ja także popieram takie systemy czy też projekty które mają ułatwić życie osobom niepełnosprawnym.
Tylko gdyby jeszcze takie programy nie kosztowały majątek, byłoby zdecydowanie lepiej!
Tak, ale to raczej niemożliwe, innowacyjność zawsze musi swoje kosztować, nikt nie będzie tworzył wynalazków za darmo Wink
Żeby jakieś dofinansowanie było. Bo rzadko się zdarza, by osoba niepełnosprawna była bogata.
Pefron twierdzi że u nich można ubiegać się o dofinansowania na nasz system. Nie koszt programu tu gra główną rolę tylko w znacznym stopniu urządzenia bo to nie tylko bezprzewodowy czytnik EEG ale również bezprzewodowe modemy do sterowanie automatyką domową i sprzętem RTV.

http://www.brainhome.pl
Stron: 1 2
Przekierowanie