Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Programy komputerowe dla osób niepełnosprawnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakie znacie programy komputerowe które mogą w jakiś sposób ułatwić życie osobom niepełnosprawnym? Np. niedowidzącym, niedosłyszącym i innym?
Tutaj znalazłam wile przydatnych akcesoriów komputerowych dla osób niepełnosprawnych http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11...c_id=27233
Bardzo przydatny dla osób z upośledzonym wzrokiemj jest program JAWS - Przekazywanie informacji wyświetlanych na ekranie do użytkownika odbywa się za pomocą głosu generowanego przez oprogramowanie, które odczytuje wszelkie dostępne informacje tekstowe. Możliwe jest również wykorzystanie specjalnych monitorów brajlowskich. Wydawanie poleceń programowi odbywa się głównie za pomocą zwykłej klawiatury.
Słyszałem kiedyś o programie komputerowym, który na podstawie mrugnięć powiekami identyfikuje czynność, którą osoba chce uruchomić na komputerze.
To tyczy się głównie osób upośledzonych "na stałe" a nie osób z lekką niepełnosprawnością.
Programy komputerowe? Przecież osoba mająca sprawne ręce wcale nie musi mieć jakiś specjalnych, dedykowanych dla niej programów komputerowych. Wystarczą tradycyjne, zwykłe Smile Ale tutaj na forum o ile dobrze pamiętam jakaś firma już prezentowała swoją ofert e takich programów.
Przekierowanie