Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Komunikacja miejska w waszych miastach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak wygląda sprawa komunikacji miejskiej w waszych miastach ? Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - tzn. autobusy niskopodłogowe itp, pomocni kierowcy czy nie do końca?
U mnie w mieście niestety tylko niektóre autobusy są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
U mnie jest nieźle, większość autobusów jest niskopodłogowych, a kierowcy starają się podjeżdżać pod sam krawężnik tak żeby bylo mi wygodnie wjechać, czasami nawet pomogą Smile
Ja niestety mieszkam w małym mieście i u nas są tylko cztery linie autobusowe ogólnie, a niskopodłogowe autobusy są tylko dwa, reszta to takie stare Jelcze ;/
Ja mieszkam w Warszawie, a u nas jeździ naprawdę dużo niskopodłogowych autobusów, poza tym linię są zawsze odpowiednio oznaczone tak że mam pewność że przyjedzie niskpodlogowy i będę mieć możliwośc wjechać Wink
Ja z moim niepełnosprawnym bratem mieszkamy w Lublinie ale zazwyczaj wożę go swoim samochodem, nie korzysta więc z komunikacji miejskiej. Ale z tego co widzę na ulicach to chyba mamy sporo autobusów niskopodłogowych Wink
U mnie nowoczesne autobusy są wyposażone w możliwość podróżowania osób na wózku.
U nas w mieście jest sporo niskopodłogowych autobusów, ale nie wszystkie. Tramwaje też odpadają. Ja na szczęście nie mam potrzeby korzystać z tego ułatwienia...
Przekierowanie