Konektia.pl - Forum

Pełna wersja: Dyskryminacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Próbując swoich sił poszłam na prawo jazdy, całość miałam finansowaną z PCPR. Ale niestety nie powiodło mi się za pierszym podeściem i WTEDY zrozumiałam jak osoby niepełnosprawne są dyskryminowane przez państwo. A Problem pojawił się, gdyż chcąc zdawać ponownie egzamin na samochodzie w którym sie uczyłam muszę zapłacic za wypożyczenie kwotę w granicach 200-350zł w zależności od ośrodka szkoleniowego. Pomimo że po drugim niezdaniu się poddałam, do tej pory nie mogę zrozumieć, dlaczego Prawo Jazdy dla nas jest droższe. A tyle sie mówi o przywilejach dla nas, o możliwości lepszego startu i pokonaniu barier, ale to tylko takie bezpodstawne gadanie. Z grupą osób również niepełnosprawnych pisaliśmy do różnych instytucji, ale odpowiedź prawie wszędzie była taka sama: takie są przepisy, bo jest mało samochodów przystosowanych do naszych potrzeb. Ale czy takie tłumaczenie to nie dyskryminacja?
Witaj. Jest jeszcze mozliwosć zdawania egzaminu na swoim własnym aucie.
Koszt jest ogromny, to fakt, 350 zł plus koszt egzaminu 130 zł to już 500 a wcale nie jest powiedziane że zda sie za pierwszym razem... Masakra naprawdę, szkoda słów.
Skandaliczne jest to co piszesz. Samochody takie powinny być udostępniane całkowicie za darmo lub koszty powinny być pokrywane przez państwo. Powinno się napisać o tym do mediów, na pewno szybko podchwyciłyby temat. Prawo jazdy to burzliwa sprawa w Polsce, ciągłe zmiany, korupcja no i teraz jeszcze to zakrawa o pomstę do nieba :/
U mnie w mieście jest szkoła jazdy która ma samochód dla osób niepełnosprawnych i można nim jeździć w normalnej cenie kursu oraz wypożyczyć go nieodpłatnie na egzamin Smile Także widać można się wykazać dobrą wolą.
Ciekawy24 rzeczywiście bardzo ładnie ze strony tej szkoły jazdy że mają samochód przystosowany dla takich osób i potem za darmo udostępniają go do egzaminu bez opłat, naprawdę w każdym mieście powinna być conajmniej jedna tego typu szkoła jazdy!
Tak zdecydowanie macie racje, osoby niepełnosprawne powinny mieć przynajmniej duże zniżki na prawo jazdy.
Czy ja wiem, może niekoniecznie powinny mieć zniżki na prawo jazdy, bo niby dlaczego - powinny być traktowane tak jak kazdy normalny człowiek - nie wiem czy wiesz kasia28, ale osoba niepełnosprawna też często nie lubi jak ktoś jej robi specjalną łaskę czy okazuje specjalne względy. Można w ten sposób kogoś łatwo urazić, bo wtedy taki czlowiek od razu czuje się inny.
Może i masz rację ale na pewno osobą niepełnosprawnym warto by ułatwić chociaż trochę życie.
No tak racja, ale chyba z systemem nie wygramy tak szybko. Tymczasem polecam śledzić oferty na grouponie, citeam i innych podobnych. Tam często pojawiają się (przynajmniej w Łodzi) oferty na kurs prawa jazdy - można oszczędzić połowę...i wtedy to co zostanie będzie można przeznaczyć na samochód przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych...Ale to jest tylko obchodzenie sprawy, a nie rozwiązanie jej...
Przekierowanie