Konektia.pl - Forum
Komu przekazać 1%? - Wersja do druku

+- Konektia.pl - Forum (http://konektia.pl/forum)
+-- Dział: Wspieramy się wzajemnie (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Ogłoszenia o przekazywaniu 1% podatku (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Komu przekazać 1%? (/showthread.php?tid=116)

Komu przekazać 1%? - marta12 - 23-02-2012 12:50 AM

Hej!

Mogę przekazać 1% podatku, czyli około 15 złotych. Komu i jakiej fundacji przekazać?

Proszę o jakieś rzetelne porady.

RE: Komu przekazać 1%? - dragon - 23-02-2012 11:56 AM

Myślę że tutaj na forum, w tym dziale znajdziesz fundacje i stowarzyszenia które są warte tego aby przekazać im procent ze swojego podatku, poczytaj więc i zobacz które Ci się najbardziej podoba Smile

RE: Komu przekazać 1%? - marta12 - 23-02-2012 07:22 PM

A tak bardziej konkretnie? Fundacji jest sporo, nie chciałabym na np. PCK dawać, bo oni i tak mają dużo.

Takiej fundacji bym chciała podarować, która nie jest tak bardzo znana... ale też nie jest jakąś pseudo-fundacją.

RE: Komu przekazać 1%? - Monika - 23-02-2012 10:00 PM

Ja ze swojej strony mogę polecić Fundację Navicula (Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łodzi) - która dzięki 1% wybuduje w Łodzi ośrodek dla dorosłych autystów z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu mój brat (między innymi) nie zostałby skazany na siedzenie w domu do końca życia - a razem z nim moja mama. Takich przypadków jest niestety bardzo wiele - wiem to bo prowadziłam badania do pracy magisterskiej w tym temacie. Nikt nie interesuje się dorosłymi autystami - a tym bardziej upośledzonymi - czyli takimi, którzy nie mogą sami normalnie funkcjonować (iść do pracy, założyć rodziny itp. Poniżej podaję dane:

Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łodzi
Krajowy Rejestr Sądowy - nr KRS: 0000270540

RE: Komu przekazać 1%? - marta12 - 28-02-2012 09:00 PM

Tak też zrobię, dziękuję za wypowiedź.

RE: Komu przekazać 1%? - ilona853 - 08-09-2012 02:01 PM

Też co roku się zastanawiam komu przekazać 1% podatku. W sumie to nie dużo, ale może pomóc i nie chciałabym by trafiło w ręce naciągaczy dlatego przekazuję pewnym fundacjom jak Polsat czy TVN