Konektia.pl - Forum
Związki osób niepełnosprawnych - Wersja do druku

+- Konektia.pl - Forum (http://konektia.pl/forum)
+-- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Tematy tabu (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Związki osób niepełnosprawnych (/showthread.php?tid=46)

Związki osób niepełnosprawnych - numberfive - 18-02-2012 05:41 PM

Czasem nachodzi mnie taka refleksja, że nasze społeczeństwo nie akceptuje związków osób niepełnosprawnych Sad Większość ludzi patrzy na dwoje chorych ludzi, którzy rą razem , dziwnie i bez zrozumienia. Spotkałem się z wieloma zdaniami, że osoby niepełnosprawne nie powinny tworzyć związków, gdyż jest to kłopotliwe, problemowe i "nie wygląda". Ale przecież miłość należy się każdemy i nie można jej nikomu odbierać. Mam rację ?Smile

RE: Związki osób niepełnosprawnych - dragon - 19-02-2012 01:45 PM

Fakt, czasami ludzie dziwnie na to patrzą, jednak obserwuję że tolerancja społeczna na takie związki wciąż się zwiększa- jeszcze 10 lat temu to było wręcz źle traktowane a obecnie ludzie już to akceptują, tylko często nie potrafią zrozumieć jak taki związek moze normalnie funkcjonować.

RE: Związki osób niepełnosprawnych - sympatyczny88 - 20-02-2012 09:52 PM

Myślę, że stopniowo zmienia to się na lepsze. Społeczeństwo jest coraz bardziej uświadamiane i jego wiedza na temat niepełnosprawności też jest dużo, dużo większa niż chociażby 10 lat temu. Nie jest jeszcze idealnie, ale myślę, że będzie coraz lepiej.

RE: Związki osób niepełnosprawnych - marcin - 25-02-2012 07:05 PM

Ja mam znajomego kolegę który też jeździ na wózku i jego żona też jest niepelnosprawna, są razem już 10 lat i kochają się naprawdę jak mało kto, aż milo popatrzeć Smile nie mieli nigdy z tego powodu nieprzyjemności.

RE: Związki osób niepełnosprawnych - Kamil - 26-02-2012 06:23 PM

Czy ja wiem, mój niepełnosprawny brat ma dziewczynę i nikt mu jakoś z tego powodu nigdy problemów nie robi Wink Może z 10 lat temu ludzie na to dziwnie patrzyli ale teraz już raczej nie Smile Na szczęście.

RE: Związki osób niepełnosprawnych - Artist - 28-02-2012 09:35 PM

Numberfive, to o czym piszesz to raczej problem czasu przeszłego, obecnie spoleczeństwo jest tolerancyjne i nikt się raczej nie dziwi i nie obrusza jak widzi dwie osoby niepelnosprawne zakochane Wink

RE: Związki osób niepełnosprawnych - kalarepka - 06-03-2012 08:47 PM

Dwie osoby niepełnosprawne to jeszcze, ale jak ludzie patrzą na osobę niepełnosprawną ze zdrowym partnerem, to dopiero koszmar...