Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soczewki - zagrożenia?
17-02-2012, 05:23 PM
Soczewki - zagrożenia?
Ostatnio koleżanka namówiła mnie, żebym sprawił sobie soczewki kontaktowe. Moja wada wzroku to -2, do tej pory chodziłem sporadycznie w okularach. Oczywiście jestem zachwycony soczewkami, ale boję się, że ich użytkowanie niesie ze sobą pewne konsekwencje. Czy tak jest? Czy soczewki mogą być niebezpieczne dla oczu czy jest to po prostu mit? A wy co wolicie? Tradycyjnie nosić okulary czy soczewki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2012, 02:37 PM
RE: Soczewki - zagrożenia?
Ja noszę soczewki od 4 lat (mam wadę -4,-3)Na początku było tragicznie, cały czas czułam, że mam coś na oczach. Trochę potrwało zanim znalazłam soczewki idealne, ale warto było. Teraz dużo lepiej się czuję w soczewkach niż w okularach - nie parują, nie brudzą się, czuję się tak jakbym miała zdrowe oczy. Są jednak też małe minusy- większe koszty i czasami oczy mi się zbuntują od komputera i muszę zrobić sobie przerwę (szczypią i łzawią). Poza tym polecam!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-02-2012, 05:15 PM
Ja jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do soczewek i po dwóch miesiącach walki wróciłem do okularów, czuję się pewniej mimo wszystko niż z jakimś cialem obcym w oczach Tongue
20-02-2012, 08:10 PM
A ja noszę soczewki już od około 3 lat, co prawda wadę mam małą bo tylko -1 na oba oka Wink Może pierwszy tydzień, dwa źle się czułem ale potem było już bez większych problemów - przede wszystkim to wygodniejsze niż okulary, teraz bym za nic do nich nie wrócił.
20-02-2012, 09:44 PM
Soczewki są jak najbardziej zdrowe dla oczu i nie masz żadnych powodów do obaw. Oczywiście przed ich kupnem i założeniem udaj się do okulisty w celu zbadania wzroku. Gdy specjalista powie Ci, że możesz je nosić (gdyż nie każdy może) pierwsze opakowanie zakup u okulisty. Nauczą Cię je zakładać i zdejmować, a to cenna wiedza. Następne opakowania zamawiaj na allegro, są dużo, dużo tańsze, a to dokładnie to samo. Płyn najlepiej też najtańszy, ja tam nie widzę różnicy.
21-02-2012, 04:12 PM
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedźSmile Chyba mnie przekonaliście i spróbuję sobie sprawić soczewkiSmile Jeśli nie niosą ze sobą żadnego zagrożenia dla oczu, to jestem spokojnySmile
21-02-2012, 04:21 PM
Jeżeli nosi się je zgodnie ze wskazaniami lekarza to nie ma ku temu przeszkód Smile Ale jeśli będziesz spał w soczewkach i nieprawidłowo o nie dbał - to może dojść do zakażenia oka. Ważna jest higiena - wiadomo wkładamy sobie coś do oka w końcu Smile Można też kupić sobie soczewki, które można nosić w trybie 30 dniowym bez zdejmowania - ja takie mam i szczerze mówiąc lepiej się w nich czuję niż w takich co zdejmowałam na każdą noc (codziennie rano miałam problemy gdy włożyłam soczewkę, na której osadził się jakiś pyłek).
Musisz się także zorientować czy nie masz tzw. "zespołu suchego oka", bo wtedy soczewki będą bardzo podrażniały oko - konieczne są wtedy krople nawilżające.
Jeśli pójdziesz do dobrego optyka na pewno Ci wszystko wyjaśni Smile
A i nie zrażaj się początkowymi trudnościami przy wkładaniu i zdejmowaniu soczewek - później będziesz to robił nawet bez lusterka Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-05-2012, 01:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2012 01:01 PM przez rafal85.)
Wystarczy odrobina higieny i nie ma co się bać soczewek. Też miałem pewne opory, ale jak zacząlem używać to minęły. W soczewkach czuję się dużo lepiej, okulary po prostu mi nie pasują. Jeśli chodzi o konkrety, to kupuję te soczewki kontaktowe firmy acuvue. Z resztą na tej stronie można przeczytać też informacje o użytkowaniu soczewek, jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Konektia.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS