Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym zainteresować niepełnosprawne dzieci?
17-02-2012, 06:30 PM
Czym zainteresować niepełnosprawne dzieci?
Zajmuję się pracą z dziećmi niepelnosprawnymi (w większości różne formy upośledzenia umysłowego) i cięzko jest mi znaleźć dla nich zajęcie które ich przez jakiś czas nie znudzi, zwykle jak cos wymyślam to spędzamy przy tym kilka godzin a potem im się nie podoba i marudzą Wink Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby coś naprawdę wciągnęło dzieci ? Smile Mam małe doświadczenie, dlatego pytam, być może jest tu ktoś kto pracuje dłużej z niepełnosprawnymi Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2012, 06:47 PM
RE: Czym zainteresować niepełnosprawne dzieci?
Heh, myślę, że na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedziSmile jest cała masa gier i zabaw, które potrafią zainteresować dzieciSmile Może poszukaj w internacie jakiś konspektów całych zajęć, bądź zajrzył do empiku i sięgnij do jakiejś specjalistycznej książkiSmile Możesz też kierować się swoją kreatywnością. Przypomnij sobie jakie zabawy Ty lubiłaś i postaraj się "zarazić" nimi dzieci Smile
19-02-2012, 01:43 PM
Dzieci niepełnosprawne są dośc specyficzne i często nie reagują na rozrywki które innym dzieciom bardzo by się podobały. A właśnie nie ma zbyt dużo specjalistycznych książek na ten temat. Ja u siebie pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi ale ruchowo więc robię z nimi to co robilbym z każdym innym dzieckiem, niestety nie doradzę Sad Ale najlepsza jest chyba kreatywność po prostu.
21-02-2012, 05:45 PM
Numberfive, dragon ma rację, dzieci niepełnosprawne są bardzo specyficzne, pracuję z nimi ponad rok i nie raz przekonałam się jak do nich nie trafiają zabawy i zajęcia w które np, bawię się ze swoją małą siostrą Wink Staram się być kreatywna ale po roku zwyczajnie zaczyna brakować mi pomysłów.
22-02-2012, 12:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2012 12:21 PM przez kasia28.)
Macie rację dzieci niepełnosprawne jest o wiele trudniej zainteresować czymkolwiek, dlatego trzeba się trochę nagłówkować żeby wymyślić coś fajnego.
22-02-2012, 02:02 PM
No i właśnie już od tego główkowania ostatnio padam Tongue Nie mam pomysłów a dzieci kręcą głowami z niezadowoleniem na to co już było Sad
26-02-2012, 05:53 PM
Mi się wydaje że fajne by były różne gry zespołowe dostosowane do potrzeb takich dzieci, próbowałaś takowych? Smile
28-02-2012, 09:20 PM
Polecam następującą literaturę:

JAK POMÓC W ROZWOJU DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA – PORADNIK DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW – Elżbieta M. Minczakiewicz
OPOWIEŚCI TERAPEUTÓW – Hanna Olechnowicz
TERAPIA DZIECI MUZYKĄ, RUCHEM I MOWĄ
STYMULACJA PSYCHORUCHOWEGO ROZWOJU DZIECI O OBNIŻONEJ SPRAWNOŚCI UMYSŁOWEJ – Władysława i Jan Pileccy (red.)
06-03-2012, 09:04 PM
Moja córcia interesuje się przede wszystkim malowaniem farbami i lepieniem z plasteliny, ale zajmuje ją też "gra" na pianinie.

wszystko się może zdarzyć.....
Logo. Moje pozycjonowanie.
27-05-2013, 12:17 AM
Dzieci niepełnosprawne bardzo lubią malować, kolorować. To jest naprawdę dla nich duża frajda Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Konektia.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS