Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adopcja dzieci przez osoby niepełnosprawne
19-02-2012, 02:51 PM
Adopcja dzieci przez osoby niepełnosprawne
Czy w Polsce niepełnosprawne małżeństwo może adoptować dziecko? Osobiście mam nadzieję, że jest to możliwe, w przeciwnym razie byłaby to niesamowita nietolerancja. Czy w ogóle popieracie adopcję dzieci przez osoby niepełnosprawne? Jak dla mnie jest to rzecz naturalna, ale chciałbym poznać zdanie innych. Może ktoś ma jakies swoje doświadczenia i przybliży nam ten problem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 12:30 PM
RE: Adopcja dzieci przez osoby niepełnosprawne
To zależy jaka jest ta niepełnosprawność, wiadomo że ośrodek adopcyjny sprawdzi czy jesteś w stanie wychować takie dziecko z należytą uwagą itp. Twoja niepełnosprawnośc nie może więć znacząco wpływać na Twoje życie bo inaczej nie będziesz mógł poświęcić dziecku należytej uwagi.
25-02-2012, 06:52 PM
Dragon masz racje, ja np nie widzę siebie w roli ojca bo zwyczajnie nie dałbym rady mimo że jestem zupelnie "normalny" to to że jeżdzę na wózku wiele mi utrudnia a co dopiero mieć małe dziecko i się nim opiekować? Gdybym miał pełnosprawną żonę to owszem ale jeżeli dwie osoby są niepelnosprawne to jakoś nie bardzo to widzę. Taka prawda przynajmniej jak sie jeździ na wózku.
26-02-2012, 06:36 PM
Hmm Marcin widzisz a np. mój brat który jeździ też na wózku radzi sobie doskonale i myślę że nie miałby problemów z opieką nad dzieckiem, chociaż nigdy z nim o tym nie rozmawiałem. Ciekawe jak on to widzi, zapytam go przy najbliższej okazji Smile
28-02-2012, 09:37 PM
Według mnie osoby niepełnosprawne powinny mieć w tej sprawie takie same prawa jak każdy inny człowiek o ile tylko potrafią zapewnić dziecku wszystko czego potrzebuje.
06-03-2012, 08:46 PM
Jeśli mają warunki do wychowywania dziecka, to nie widzę przeciwwskazań, oczywiście. Każdy powinien mieć prawo do adopcji jeśli pragnie mieć dziecko a z jakichś względów nie może.

wszystko się może zdarzyć.....
Logo. Moje pozycjonowanie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Konektia.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS