Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schizofrenia - czy niebezpieczna?
20-02-2012, 02:01 AM
Schizofrenia - czy niebezpieczna?
Mieszkam w akademiku. W module są dwa pokoje. W drugim pokoju mieszka chłopak, który jest chory na schizofrenię. Jest dość specyficzny, ale bierze leki i wszystko jest ok. Jednak dowiedziałem się, że często zdarza mu się nie wykupić lekarstw i zapomniec ich wziąźć... Czy może być wtedy niebezpieczny ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 08:13 PM
RE: Schizofrenia - czy niebezpieczna?
Oczywiście że może być niebezpieczny, ale nikt Ci nie powie w jaki sposób, ja też tego nie wiem ale miałem w dzieciństwie koleżankę której mama była chora na schizofrenię, wydawała sie normalną fajną kobietą, po czym pewnego dnia wpadła w szał i dosłownie z rozpędu wyskoczyła przez okno z 11 piętra i się zabiła - poprzedniego wieczoru była zaś u moich rodziców i nigdy bym nie powiedzial że coś z nią jest nie tak..
20-02-2012, 09:47 PM
Powinieneś się przede wszystkim uspokoić i dowiedzieć się na jaki rodzaj schizofrenii cierpi, gdyż są różne. Największe zagrożenie schizofrenik zawsze stanowi dla siebie, nie dla Ciebie. Dlatego powinniście z nim porozmawiać czemu nie bierze leków i jak się czuje.
06-03-2012, 08:12 PM
Schizofrenia to choroba psychiczna, owszem, ale jak już ktoś wyżej napisał, schizofrenik który nie bierze leków prędzej zrobi krzywdę sobie niż komuś...

wszystko się może zdarzyć.....
Logo. Moje pozycjonowanie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Konektia.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS