Konektia.pl - Portal Społecznościowy Dla Osób Niepełnosprawnych

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskryminacja
10-02-2012, 05:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2012 03:16 PM przez Monika.)
Dyskryminacja
Próbując swoich sił poszłam na prawo jazdy, całość miałam finansowaną z PCPR. Ale niestety nie powiodło mi się za pierszym podeściem i WTEDY zrozumiałam jak osoby niepełnosprawne są dyskryminowane przez państwo. A Problem pojawił się, gdyż chcąc zdawać ponownie egzamin na samochodzie w którym sie uczyłam muszę zapłacic za wypożyczenie kwotę w granicach 200-350zł w zależności od ośrodka szkoleniowego. Pomimo że po drugim niezdaniu się poddałam, do tej pory nie mogę zrozumieć, dlaczego Prawo Jazdy dla nas jest droższe. A tyle sie mówi o przywilejach dla nas, o możliwości lepszego startu i pokonaniu barier, ale to tylko takie bezpodstawne gadanie. Z grupą osób również niepełnosprawnych pisaliśmy do różnych instytucji, ale odpowiedź prawie wszędzie była taka sama: takie są przepisy, bo jest mało samochodów przystosowanych do naszych potrzeb. Ale czy takie tłumaczenie to nie dyskryminacja?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2012, 10:23 PM
RE: Dyskryminacja
Witaj. Jest jeszcze mozliwosć zdawania egzaminu na swoim własnym aucie.
17-02-2012, 06:34 PM
Koszt jest ogromny, to fakt, 350 zł plus koszt egzaminu 130 zł to już 500 a wcale nie jest powiedziane że zda sie za pierwszym razem... Masakra naprawdę, szkoda słów.
19-02-2012, 03:00 PM
Skandaliczne jest to co piszesz. Samochody takie powinny być udostępniane całkowicie za darmo lub koszty powinny być pokrywane przez państwo. Powinno się napisać o tym do mediów, na pewno szybko podchwyciłyby temat. Prawo jazdy to burzliwa sprawa w Polsce, ciągłe zmiany, korupcja no i teraz jeszcze to zakrawa o pomstę do nieba :/
20-02-2012, 08:05 PM
U mnie w mieście jest szkoła jazdy która ma samochód dla osób niepełnosprawnych i można nim jeździć w normalnej cenie kursu oraz wypożyczyć go nieodpłatnie na egzamin Smile Także widać można się wykazać dobrą wolą.
21-02-2012, 05:36 PM
Ciekawy24 rzeczywiście bardzo ładnie ze strony tej szkoły jazdy że mają samochód przystosowany dla takich osób i potem za darmo udostępniają go do egzaminu bez opłat, naprawdę w każdym mieście powinna być conajmniej jedna tego typu szkoła jazdy!
22-02-2012, 12:33 PM
Tak zdecydowanie macie racje, osoby niepełnosprawne powinny mieć przynajmniej duże zniżki na prawo jazdy.
22-02-2012, 12:54 PM
Czy ja wiem, może niekoniecznie powinny mieć zniżki na prawo jazdy, bo niby dlaczego - powinny być traktowane tak jak kazdy normalny człowiek - nie wiem czy wiesz kasia28, ale osoba niepełnosprawna też często nie lubi jak ktoś jej robi specjalną łaskę czy okazuje specjalne względy. Można w ten sposób kogoś łatwo urazić, bo wtedy taki czlowiek od razu czuje się inny.
22-02-2012, 12:56 PM
Może i masz rację ale na pewno osobą niepełnosprawnym warto by ułatwić chociaż trochę życie.
22-02-2012, 01:12 PM
No tak racja, ale chyba z systemem nie wygramy tak szybko. Tymczasem polecam śledzić oferty na grouponie, citeam i innych podobnych. Tam często pojawiają się (przynajmniej w Łodzi) oferty na kurs prawa jazdy - można oszczędzić połowę...i wtedy to co zostanie będzie można przeznaczyć na samochód przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych...Ale to jest tylko obchodzenie sprawy, a nie rozwiązanie jej...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Konektia.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS