Przyjaciel-opis_logo
Opis firmy
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL jest organizacją pożytku publicznego. Angażujemy się w działania mające na celu pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Od 2002 roku zajmujemy się wspieraniem i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci: prowadzimy terapię kontaktową z udziałem psów terapeutów w szkołach i placówkach specjalnych. Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się 400 dzieci, a ich liczba ciągle rośnie. Co więcej, wolontariusze oraz pracownicy Fundacji prowadzą nieodpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci i ich rodziców - "Bajkoterpia" , "Radosne igraszki" oraz "Dogoterapia".

Poza zajęciami z dziećmi, Fundacja PRZYJACIEL dwa razy do roku organizuje turnusy rehabilitacyjno-terapeutyczne. Trwają one dwa tygodnie każdy i odbywają się zamiennie w górach oraz nad morzem.

Fundacja wydawaje bezpłatne czasopismo "Przyjaciel - dwumiesięcznik dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi"Przyjaciel", które jest jedyną gazetą w Polsce o tak szerokiej i bogatej zawartości merytorycznej dla osób zainteresowanych tematyką niepełnosprawności, w szczególności rodziców niepełnoprawnych dzieci, publikowaną bezpłatnie.

Fundacja Przyjaciel opracowała pierwszy i w pełni autorski program edukacyjno-terapeutyczny pt. "Lekcja na 4 łapach" dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. W ramach programu odbyły się spotkania dla blisko 2000 dzieci, na których przekazano im wiedzę na temat relacji, jakie łączą człowieka z psami, i co robić, aby je we właściwy sposób pielęgnować.

Fundacja ma na swoim koncie organizację dwóch wernisaży fotograficznych pt." Matki - Ty jesteś światłem świata" oraz "Przyjaciele - jak rodzi się więź", których autorem jest Marek Zawadka - fotograf dokumentujący poczynania Fundacji od samego początku jej działalności oraz event artystyczno-integracyjny pt. "Dzieci po to są, by kochać je" podczas którego obok zabaw dla wszystkich dzieci - niepełnosprawnych i zdrowych- odbył się wernisaż fotograficzny.
Piękne zdjęcia, których autorami byli znani fotograficy: Anna Bedyńska, Filip Miller, Piotr Sadurski, Maciej Niesłony/Wojtek Wieteska oraz Marek Zawadka przedstawiały pięciu niezwykłych bohaterów - podopiecznych Fundacji.
Lokalizacja
rozwiń
mazowieckie , 01-010 Warszawa , ul. Nowolipki 27 lok.1a
Get_image?id=19&style=thumb&1331903280
Przekaż 1% na dogoterapię dla niepełnosprawnych

Kategoria: 1%

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel jest organizacją pożytku publicznego, angażującą…

Lokalizacja: Warszawa , mazowieckie

dodano : 16 mar, 14:08

Zobacz wszystkie ogłoszenia
 
Sekcja niewypełniona