Default-avatar-company
Opis firmy
Szpital Uniwersytecki w Krakowie to wiodący w skali kraju wielospecjalistyczny ośrodek medyczny o bogatych tradycjach. Jego renomę przez dziesięciolecia budowały pokolenia lekarzy cechujących się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności praktycznych. Początki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie sięgają 1788 roku, gdy powołano Szpital Generalny św. Łazarza.

Dziś Szpital Uniwersytecki w Krakowie to kompleks wielobudynkowy, zajmujący łącznie powierzchnię prawie 19 ha. Usytuowany jest w ścisłym centrum miasta u zbiegu ulic Kopernika, Botanicznej, Śniadeckich i Grzegórzeckiej oraz przy ulicy Skawińskiej 8.

Połączenie doświadczenia i tradycji z najnowszymi trendami w medycynie na rzecz poprawy zdrowia i komfortu życia Pacjenta - to misja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, którego głównym celem jest dążenie do zapewnienia kompleksowej opieki medycznej – od profilaktyki poprzez leczenie aż do rehabilitacji.

Szpital Uniwersytecki to ponadregionalny, największy publiczny szpital w Polsce, nie tylko leczący, ale również kształcący przyszłą kadrę medyczną. Ponad 300 szkolących się tutaj młodych lekarzy, to najlepszy dowód na poziom i jakość usług prezentowany przez wyspecjalizowany personel lekarski, pielęgniarski, techników diagnostycznych, czy też psychologów.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie udzielane są ambulatoryjne i stacjonarne wysokospecjalistyczne świadczenia w zakresie opieki zdrowotnej, w ramach specjalności reprezentowanych przez oddziały kliniczne, zakłady i poradnie. Łącznie Szpital obejmuje aktualnie 31 oddziałów klinicznych z łączna liczbą blisko 1600 łóżek dla pacjentów oraz 10 zakładów diagnostyki i 76 poradni. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zatrudnionych jest ponad 4,2 tysięcy wysoko wykwalifikowanych pracowników, a w ciągu roku hospitalizowanych jest prawie 75 tysięcy chorych z całej Polski. Liczba konsultacji udzielanych w przychodniach przyklinicznych przekracza 380 tysięcy rocznie.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest miejscem, w którym Pacjenci liczyć mogą na szybką diagnostykę i skuteczne leczenie. To placówka bezpieczna i przyjazna, charakteryzująca się interdyscyplinarnym, zintegrowanym i nowoczesnym podejściem do leczenia i opieki, stosująca nowoczesną diagnostykę oraz terapeutykę i wykorzystująca unikalną w naszym makroregionie aparaturę. Najnowsze osiągnięcia medycyny w diagnostyce i leczeniu, takie jak radioterapia protonowa nowotworów oka, interwencyjne leczenie ostrych udarów mózgu czy szybka i kompleksowa, wielospecjalistyczna pomoc ofiarom wypadków i zdarzeń masowych w referencyjnym dla całego regionu Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof to domena Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Lokalizacja
rozwiń
małopolskie , 31-501 Kraków , Kopernika 36
 
Sekcja niewypełniona
 
Sekcja niewypełniona